Cum îi „amendează” un primar pe şoferii care parchează ilegal: Trece cu tab-ul peste maşini – VIDEO

Arturas Zuokas, primarul capitalei Lituaniei, Vilnius, s-a săturat de şoferii care îşi parchează automobilele ilegal, prin tot oraşul. Aşa că, politicianul în vârstă de 43 de ani s-a pus la volanul unui tab pentru a impune un exemplu printre lituanieni, relatează Mediafax.

Momentul incredibil în care primarul oraşului Vilnius (Lituania) frustrat de ilegalităţile comise de cetăţeni, a condus un vehicul blindat peste un Mercedes-Benz clasa S, parcat neregulamentar, a devenit viral pe reţelele de socializare, potrivit The Guardian.

Potrivit primarului, aceasta este cea mai bună metodă de a combate, pe viitor, problema parcărilor neregulamentare.

„Mi-a ajuns cu şoferii care-şi parchează maşinile de lux pe pistele de bicicişti sau trecerile de pietoni. Acest tab este o unealtă bună pentru a rezolva problema parcărilor neregulamentare”, a explicat Zuokas.

Vezi și

Doctorul Cristian Andrei, acuzat că a hărțuit sexual două paciente. Poliția s-a autosesizat

Doctorul Cristian Andrei, care ar fi desfășurat activități în domeniul psihoterapiei fără a deține atestatele …